Kingston MEMORY-BX667K2/8G specs.
  Memory modules Specs >> Kingston >> Kingston MEMORY-BX667K2/8G
Specifications | Reviews
Basic Specs Kingston MEMORY-BX667K2/8G
Clock frequency:
667 MHz
Bandwidth:
5300 MB/s
Volume:
2 4GB
no
Detailed Specs Kingston MEMORY-BX667K2/8G
Radiator:
Compatibility:
Reviews, Questions about Kingston MEMORY-BX667K2/8G
Write Review / Ask a question about Kingston MEMORY-BX667K2/8G
      10+10= *
Popular today
OCZ OCZ3G1600LV2G
OCZ OCZ3G1600LV2G
Memory type: DDR3; Form factor: DIMM 240-pin; Clock frequency: 1600 MHz; Bandwidth: 12800 MB/s; Volume: 1 module 2 GB; ECC support: no; UN-Buffered Memory (Registered): no; Low Pro...
Kingston KVR667D2N5K2/4G
Kingston KVR667D2N5K2/4G
Memory type: DDR2; Form factor: DIMM 240-pin; Clock frequency: 667 MHz; Bandwidth: 5300 MB/s; Volume: 2 module 2 GB; ECC support: no; UN-Buffered Memory (Registered): no; Low Profi...
Kingston MEMORY-BX667K2/8G
news
 Team Group's new DDR5 memory operates at 8000 MT/s with a voltage of just 1.1 V