Kingston KVR800D2S5/2G specs.
  Memory modules Specs >> Kingston >> Kingston KVR800D2S5/2G
Specifications | Reviews
Basic Specs Kingston KVR800D2S5/2G
Form factor:
SODIMM 200-pin
Clock frequency:
800 MHz
Volume:
1 module 2 GB
Low Profile Bracket (Low Profile):
Timings Kingston KVR800D2S5/2G
CL:?Cas Latency
5
Detailed Specs Kingston KVR800D2S5/2G
Supply voltage:
1.8 In
Reviews, Questions about Kingston KVR800D2S5/2G
Write Review / Ask a question about Kingston KVR800D2S5/2G
      5+4= *
Popular today
Kingston KVR16N11S8/4-SP
Kingston KVR16N11S8/4-SP
Product Type: DDR3; Form factor: DIMM; The Capacity of one module: 4 Gb; Number of modules: 1; Memory Speed: 1600 MHz; Bandwidth: 12800 Mb/s; Support ECC: No; CL: 11; tRCD: 11; tRP...
OCZ OCZ3G1600LV2G
OCZ OCZ3G1600LV2G
Memory type: DDR3; Form factor: DIMM 240-pin; Clock frequency: 1600 MHz; Bandwidth: 12800 MB/s; Volume: 1 module 2 GB; ECC support: no; UN-Buffered Memory (Registered): no; Low Pro...
Kingston KVR800D2S5/2G
news
 Team Group's new DDR5 memory operates at 8000 MT/s with a voltage of just 1.1 V