Kingston KVR667D2S5K2/8G specs.
  Memory modules Specs >> Kingston >> Kingston KVR667D2S5K2/8G
Specifications | Reviews
Basic Specs Kingston KVR667D2S5K2/8G
Form factor:
SODIMM 200-pin
Clock frequency:
667 MHz
Volume:
2 4GB
Low Profile Bracket (Low Profile):
Timings Kingston KVR667D2S5K2/8G
CL:?Cas Latency
5
Detailed Specs Kingston KVR667D2S5K2/8G
Supply voltage:
1.8 In
Reviews, Questions about Kingston KVR667D2S5K2/8G
Write Review / Ask a question about Kingston KVR667D2S5K2/8G
      2+4= *
Popular today
Kingston KVR667D2N5K2/4G
Kingston KVR667D2N5K2/4G
Memory type: DDR2; Form factor: DIMM 240-pin; Clock frequency: 667 MHz; Bandwidth: 5300 MB/s; Volume: 2 module 2 GB; ECC support: no; UN-Buffered Memory (Registered): no; Low Profi...
Corsair CMK16GX4M2B3000C15
Corsair CMK16GX4M2B3000C15
Product Type: DDR4; Form factor: DIMM; The Capacity of one module: 8 Gb; Number of Pins: 288; Number of modules: 2; Memory Speed: 3000 MHz; Bandwidth: 24000 Mb/s; Support ECC: No; ...
Kingston KVR667D2S5K2/8G
news
 Team Group's new DDR5 memory operates at 8000 MT/s with a voltage of just 1.1 V