Kingston KVR533D2S4K2/2G specs.
  Memory modules Specs >> Kingston >> Kingston KVR533D2S4K2/2G
Specifications | Reviews
Basic Specs Kingston KVR533D2S4K2/2G
Form factor:
SODIMM 200-pin
Clock frequency:
533 MHz
Volume:
2 x 1 GB
Low Profile Bracket (Low Profile):
Timings Kingston KVR533D2S4K2/2G
CL:?Cas Latency
4
Detailed Specs Kingston KVR533D2S4K2/2G
Supply voltage:
1.8 In
Reviews, Questions about Kingston KVR533D2S4K2/2G
Write Review / Ask a question about Kingston KVR533D2S4K2/2G
      6+5= *
Popular today
Patriot Memory PSD38G1066ERK
Patriot Memory PSD38G1066ERK
Memory type: DDR3; Form factor: DIMM 240-pin; Clock frequency: 1066 MHz; Volume: 2 4GB; ECC support: yes; UN-Buffered Memory (Registered): Yes; Low Profile Bracket (Low Profile): n...
Kingston KSE1840/256
Kingston KSE1840/256
Memory type: SDRAM; Form factor: DIMM 168-pin; Clock frequency: 133 MHz; Volume: 1 module 256 MB; ECC support: no; UN-Buffered Memory (Registered): no; Low Profile Bracket (Low Pro...
Kingston KVR533D2S4K2/2G
news
 Team Group's new DDR5 memory operates at 8000 MT/s with a voltage of just 1.1 V