Kingston KTT533D2/2G specs.
  Memory modules Specs >> Kingston >> Kingston KTT533D2/2G
Specifications | Reviews
Basic Specs Kingston KTT533D2/2G
Memory type:
DDR2
Form factor:
SODIMM 200-pin
Clock frequency:
533 MHz
Bandwidth:
4200 MB/s
Volume:
1 module 2 GB
Support ECC:?Error-Correcting Code
no
UN-Buffered Memory (Registered):
no
Low Profile Bracket (Low Profile):
Timings Kingston KTT533D2/2G
CL:?Cas Latency
4
Detailed Specs Kingston KTT533D2/2G
Compatibility:
Toshiba Tecra A8
Reviews, Questions about Kingston KTT533D2/2G
Write Review / Ask a question about Kingston KTT533D2/2G
      4+9= *
Popular today
Corsair CMK16GX4M2B3000C15
Corsair CMK16GX4M2B3000C15
Product Type: DDR4; Form factor: DIMM; The Capacity of one module: 8 Gb; Number of Pins: 288; Number of modules: 2; Memory Speed: 3000 MHz; Bandwidth: 24000 Mb/s; Support ECC: No; ...
Patriot Memory PGV316G1600ELQK
Patriot Memory PGV316G1600ELQK
Memory type: DDR3; Form factor: DIMM 240-pin; Clock frequency: 1600 MHz; Bandwidth: 12800 MB/s; Volume: 4 module 4 GB; ECC support: no; UN-Buffered Memory (Registered): no; Low Pro...
Kingston KTT533D2/2G
news
 Team Group's new DDR5 memory operates at 8000 MT/s with a voltage of just 1.1 V