Kingston KTT1066D3/4G specs.
  Memory modules Specs >> Kingston >> Kingston KTT1066D3/4G
Specifications | Reviews
Basic Specs Kingston KTT1066D3/4G
Clock frequency:
1066 MHz
Volume:
1 module 4 GB
Low Profile Bracket (Low Profile):
Reviews, Questions about Kingston KTT1066D3/4G
Write Review / Ask a question about Kingston KTT1066D3/4G
      10+9= *
Popular today
Corsair CMK16GX4M2B3000C15
Corsair CMK16GX4M2B3000C15
Product Type: DDR4; Form factor: DIMM; The Capacity of one module: 8 Gb; Number of Pins: 288; Number of modules: 2; Memory Speed: 3000 MHz; Bandwidth: 24000 Mb/s; Support ECC: No; ...
Patriot Memory PGV316G1600ELQK
Patriot Memory PGV316G1600ELQK
Memory type: DDR3; Form factor: DIMM 240-pin; Clock frequency: 1600 MHz; Bandwidth: 12800 MB/s; Volume: 4 module 4 GB; ECC support: no; UN-Buffered Memory (Registered): no; Low Pro...
Kingston KTT1066D3/4G
news
 Team Group's new DDR5 memory operates at 8000 MT/s with a voltage of just 1.1 V