Kingston KTL-TP667/1G specs.
  Memory modules Specs >> Kingston >> Kingston KTL-TP667/1G
Specifications | Reviews
Basic Specs Kingston KTL-TP667/1G
Memory type:
DDR2
Form factor:
SODIMM 200-pin
Clock frequency:
667 MHz
Bandwidth:
5300 MB/s
Volume:
1 module 1 GB
Low Profile Bracket (Low Profile):
Timings Kingston KTL-TP667/1G
CL:?Cas Latency
5
Detailed Specs Kingston KTL-TP667/1G
Supply voltage:
1.8 In
Reviews, Questions about Kingston KTL-TP667/1G
Write Review / Ask a question about Kingston KTL-TP667/1G
      3+8= *
Popular today
Kingston 4GB Module - DDR3L 1600MHz - KAC-MEMKL/4G
Manufacturer: Kingston Technology Company; Manufacturer Part Number: KAC-MEMKL/4G; Brand Name: Kingston; Product Name: 4GB Module - DDR3L 1600MHz; Product Type: RAM Module; Memory ...
Patriot Memory PSD38G1066ERK
Patriot Memory PSD38G1066ERK
Memory type: DDR3; Form factor: DIMM 240-pin; Clock frequency: 1066 MHz; Volume: 2 4GB; ECC support: yes; UN-Buffered Memory (Registered): Yes; Low Profile Bracket (Low Profile): n...
Kingston KTL-TP667/1G
news
 Team Group's new DDR5 memory operates at 8000 MT/s with a voltage of just 1.1 V