Kingston KTL-TP1066/4G specs.
  Memory modules Specs >> Kingston >> Kingston KTL-TP1066/4G
Specifications | Reviews
Basic Specs Kingston KTL-TP1066/4G
Memory type:
DDR3
Form factor:
SODIMM 204-pin
Clock frequency:
1066 MHz
Bandwidth:
8500 MB/s
Volume:
1 module 4 GB
Low Profile Bracket (Low Profile):
Reviews, Questions about Kingston KTL-TP1066/4G
Write Review / Ask a question about Kingston KTL-TP1066/4G
      1+6= *
Popular today
Patriot Memory PSD38G1066ERK
Patriot Memory PSD38G1066ERK
Memory type: DDR3; Form factor: DIMM 240-pin; Clock frequency: 1066 MHz; Volume: 2 4GB; ECC support: yes; UN-Buffered Memory (Registered): Yes; Low Profile Bracket (Low Profile): n...
Kingston KSE1840/256
Kingston KSE1840/256
Memory type: SDRAM; Form factor: DIMM 168-pin; Clock frequency: 133 MHz; Volume: 1 module 256 MB; ECC support: no; UN-Buffered Memory (Registered): no; Low Profile Bracket (Low Pro...
Kingston KTL-TP1066/4G
news
 Team Group's new DDR5 memory operates at 8000 MT/s with a voltage of just 1.1 V