Kingston KTD-WS667/8G specs.
  Memory modules Specs >> Kingston >> Kingston KTD-WS667/8G
Specifications | Reviews
Basic Specs Kingston KTD-WS667/8G
Clock frequency:
667 MHz
Bandwidth:
5300 MB/s
Volume:
2 4GB
no
Detailed Specs Kingston KTD-WS667/8G
Radiator:
Compatibility:
Dell PowerEdge 1900; 1950; 1955; 2900; 2950; SC1430; Precision Workstation 490; 690
Reviews, Questions about Kingston KTD-WS667/8G
Write Review / Ask a question about Kingston KTD-WS667/8G
      1+7= *
Popular today
Kingston 4GB Module - DDR3L 1600MHz - KAC-MEMKL/4G
Manufacturer: Kingston Technology Company; Manufacturer Part Number: KAC-MEMKL/4G; Brand Name: Kingston; Product Name: 4GB Module - DDR3L 1600MHz; Product Type: RAM Module; Memory ...
Patriot Memory PSD38G1066ERK
Patriot Memory PSD38G1066ERK
Memory type: DDR3; Form factor: DIMM 240-pin; Clock frequency: 1066 MHz; Volume: 2 4GB; ECC support: yes; UN-Buffered Memory (Registered): Yes; Low Profile Bracket (Low Profile): n...
Kingston KTD-WS667/8G
news
 Team Group's new DDR5 memory operates at 8000 MT/s with a voltage of just 1.1 V