Kingston KTD-WS533/4G specs.
  Memory modules Specs >> Kingston >> Kingston KTD-WS533/4G
Specifications | Reviews
Basic Specs Kingston KTD-WS533/4G
Clock frequency:
533 MHz
Bandwidth:
4200 MB/s
Volume:
2 module 2 GB
no
Detailed Specs Kingston KTD-WS533/4G
Radiator:
Compatibility:
Dell PowerEdge 1950; 2900; 2950; Precision Workstation 490; 690
Reviews, Questions about Kingston KTD-WS533/4G
Write Review / Ask a question about Kingston KTD-WS533/4G
      1+6= *
Popular today
Patriot Memory PSD38G1066ERK
Patriot Memory PSD38G1066ERK
Memory type: DDR3; Form factor: DIMM 240-pin; Clock frequency: 1066 MHz; Volume: 2 4GB; ECC support: yes; UN-Buffered Memory (Registered): Yes; Low Profile Bracket (Low Profile): n...
Kingston KSE1840/256
Kingston KSE1840/256
Memory type: SDRAM; Form factor: DIMM 168-pin; Clock frequency: 133 MHz; Volume: 1 module 256 MB; ECC support: no; UN-Buffered Memory (Registered): no; Low Profile Bracket (Low Pro...
Kingston KTD-WS533/4G
news
 Team Group's new DDR5 memory operates at 8000 MT/s with a voltage of just 1.1 V