Kingston KTA-MP667AK2/8G specs.
  Memory modules Specs >> Kingston >> Kingston KTA-MP667AK2/8G
Specifications | Reviews
Basic Specs Kingston KTA-MP667AK2/8G
Memory type:
DDR2
Form factor:
FB-DIMM 240-pin
Clock frequency:
667 MHz
Volume:
2 4GB
no
Timings Kingston KTA-MP667AK2/8G
CL:?Cas Latency
5
Detailed Specs Kingston KTA-MP667AK2/8G
Radiator:
Reviews, Questions about Kingston KTA-MP667AK2/8G
Write Review / Ask a question about Kingston KTA-MP667AK2/8G
      8+9= *
Popular today
Patriot Memory PGV316G1600ELQK
Patriot Memory PGV316G1600ELQK
Memory type: DDR3; Form factor: DIMM 240-pin; Clock frequency: 1600 MHz; Bandwidth: 12800 MB/s; Volume: 4 module 4 GB; ECC support: no; UN-Buffered Memory (Registered): no; Low Pro...
Kingston 4GB Module - DDR3L 1600MHz - KAC-MEMKL/4G
Manufacturer: Kingston Technology Company; Manufacturer Part Number: KAC-MEMKL/4G; Brand Name: Kingston; Product Name: 4GB Module - DDR3L 1600MHz; Product Type: RAM Module; Memory ...
Kingston KTA-MP667AK2/8G
news
 Team Group's new DDR5 memory operates at 8000 MT/s with a voltage of just 1.1 V