Kingston KTA-MB800/2G specs.
  Memory modules Specs >> Kingston >> Kingston KTA-MB800/2G
Specifications | Reviews
Basic Specs Kingston KTA-MB800/2G
Clock frequency:
800 MHz
Bandwidth:
6400 MB/s
Volume:
1 module 2 GB
Low Profile Bracket (Low Profile):
Detailed Specs Kingston KTA-MB800/2G
Compatibility:
Apple iMac
Reviews, Questions about Kingston KTA-MB800/2G
Write Review / Ask a question about Kingston KTA-MB800/2G
      7+8= *
Popular today
OCZ OCZ3G1600LV2G
OCZ OCZ3G1600LV2G
Memory type: DDR3; Form factor: DIMM 240-pin; Clock frequency: 1600 MHz; Bandwidth: 12800 MB/s; Volume: 1 module 2 GB; ECC support: no; UN-Buffered Memory (Registered): no; Low Pro...
Kingston KVR667D2N5K2/4G
Kingston KVR667D2N5K2/4G
Memory type: DDR2; Form factor: DIMM 240-pin; Clock frequency: 667 MHz; Bandwidth: 5300 MB/s; Volume: 2 module 2 GB; ECC support: no; UN-Buffered Memory (Registered): no; Low Profi...
Kingston KTA-MB800/2G
news
 Team Group's new DDR5 memory operates at 8000 MT/s with a voltage of just 1.1 V