Kingston KTA-G5533E/4G specs.
  Memory modules Specs >> Kingston >> Kingston KTA-G5533E/4G
Specifications | Reviews
Basic Specs Kingston KTA-G5533E/4G
Memory type:
DDR2
Form factor:
DIMM 240-pin
Clock frequency:
533 MHz
Bandwidth:
4200 MB/s
Support ECC:?Error-Correcting Code
yes
no
Reviews, Questions about Kingston KTA-G5533E/4G
Write Review / Ask a question about Kingston KTA-G5533E/4G
      2+7= *
Patriot Memory PGV316G1600ELQK
Memory type: DDR3; Form factor: DIMM 240-pin; Clock frequency: 1600 MHz; Bandwidth: 12800 MB/s; Volume: 4 module 4 GB; ECC support: no; UN-Buffered Memory (Registered): no; Low Pro...
Kingston 4GB Module - DDR3L 1600MHz - KAC-MEMKL/4G
Manufacturer: Kingston Technology Company; Manufacturer Part Number: KAC-MEMKL/4G; Brand Name: Kingston; Product Name: 4GB Module - DDR3L 1600MHz; Product Type: RAM Module; Memory ...
Kingston KTA-G5533E/4G
news
 Team Group's new DDR5 memory operates at 8000 MT/s with a voltage of just 1.1 V