Kingston KHX2333C9D3T1K3/3GX specs.
  Memory modules Specs >> Kingston >> Kingston KHX2333C9D3T1K3/3GX
Specifications | Reviews
Basic Specs Kingston KHX2333C9D3T1K3/3GX
Clock frequency:
2333 MHz
Volume:
3 x 1 GB
Low Profile Bracket (Low Profile):
Timings Kingston KHX2333C9D3T1K3/3GX
9
tRAS:?Activate to Precharge Delay
27
Detailed Specs Kingston KHX2333C9D3T1K3/3GX
The number of chips of each module:
8 one-way packaging
Supply voltage:
1.65 V
Radiator:
yes
Reviews, Questions about Kingston KHX2333C9D3T1K3/3GX
Write Review / Ask a question about Kingston KHX2333C9D3T1K3/3GX
      3+3= *
Popular today
Kingston 4GB Module - DDR3L 1600MHz - KAC-MEMKL/4G
Manufacturer: Kingston Technology Company; Manufacturer Part Number: KAC-MEMKL/4G; Brand Name: Kingston; Product Name: 4GB Module - DDR3L 1600MHz; Product Type: RAM Module; Memory ...
Patriot Memory PSD38G1066ERK
Patriot Memory PSD38G1066ERK
Memory type: DDR3; Form factor: DIMM 240-pin; Clock frequency: 1066 MHz; Volume: 2 4GB; ECC support: yes; UN-Buffered Memory (Registered): Yes; Low Profile Bracket (Low Profile): n...
Kingston KHX2333C9D3T1K3/3GX
news
 Team Group's new DDR5 memory operates at 8000 MT/s with a voltage of just 1.1 V