Kingston KHX2250C9D3T1FK3/6GX specs.
  Memory modules Specs >> Kingston >> Kingston KHX2250C9D3T1FK3/6GX
Specifications | Reviews
Basic Specs Kingston KHX2250C9D3T1FK3/6GX
Form factor:
DIMM 240-pin
Clock frequency:
2250 MHz
Bandwidth:
18000 MB/s
Volume:
3 module 2 GB
Low Profile Bracket (Low Profile):
Timings Kingston KHX2250C9D3T1FK3/6GX
CL:?Cas Latency
9
tRCD:?Row Address to Column Address Delay
tRP:?Row Precharge Delay
9
tRAS:?Activate to Precharge Delay
27
Detailed Specs Kingston KHX2250C9D3T1FK3/6GX
Supply voltage:
1.65 V
Radiator:
yes
Additional information:
KHX-FAN Memory Cooler included
Reviews, Questions about Kingston KHX2250C9D3T1FK3/6GX
Write Review / Ask a question about Kingston KHX2250C9D3T1FK3/6GX
      6+8= *
Popular today
Kingston KVR16N11S8/4-SP
Kingston KVR16N11S8/4-SP
Product Type: DDR3; Form factor: DIMM; The Capacity of one module: 4 Gb; Number of modules: 1; Memory Speed: 1600 MHz; Bandwidth: 12800 Mb/s; Support ECC: No; CL: 11; tRCD: 11; tRP...
OCZ OCZ3G1600LV2G
OCZ OCZ3G1600LV2G
Memory type: DDR3; Form factor: DIMM 240-pin; Clock frequency: 1600 MHz; Bandwidth: 12800 MB/s; Volume: 1 module 2 GB; ECC support: no; UN-Buffered Memory (Registered): no; Low Pro...
Kingston KHX2250C9D3T1FK3/6GX
news
 Team Group's new DDR5 memory operates at 8000 MT/s with a voltage of just 1.1 V