Kingston KHX2000C9D3T1K2/2GN specs.
  Memory modules Specs >> Kingston >> Kingston KHX2000C9D3T1K2/2GN
Specifications | Reviews
Basic Specs Kingston KHX2000C9D3T1K2/2GN
Clock frequency:
2000 MHz
Volume:
2 x 1 GB
Low Profile Bracket (Low Profile):
Timings Kingston KHX2000C9D3T1K2/2GN
9
tRAS:?Activate to Precharge Delay
27
Detailed Specs Kingston KHX2000C9D3T1K2/2GN
The number of chips of each module:
8 one-way packaging
Supply voltage:
2 In
Radiator:
yes
Reviews, Questions about Kingston KHX2000C9D3T1K2/2GN
Write Review / Ask a question about Kingston KHX2000C9D3T1K2/2GN
      4+8= *
Popular today
Patriot Memory PGV316G1600ELQK
Patriot Memory PGV316G1600ELQK
Memory type: DDR3; Form factor: DIMM 240-pin; Clock frequency: 1600 MHz; Bandwidth: 12800 MB/s; Volume: 4 module 4 GB; ECC support: no; UN-Buffered Memory (Registered): no; Low Pro...
Kingston 4GB Module - DDR3L 1600MHz - KAC-MEMKL/4G
Manufacturer: Kingston Technology Company; Manufacturer Part Number: KAC-MEMKL/4G; Brand Name: Kingston; Product Name: 4GB Module - DDR3L 1600MHz; Product Type: RAM Module; Memory ...
Kingston KHX2000C9D3T1K2/2GN
news
 Team Group's new DDR5 memory operates at 8000 MT/s with a voltage of just 1.1 V