Kingston KHX2000C9BD3T1K3/12GX specs.
  Memory modules Specs >> Kingston >> Kingston KHX2000C9BD3T1K3/12GX
Specifications | Reviews
Basic Specs Kingston KHX2000C9BD3T1K3/12GX
Clock frequency:
2000 MHz
Volume:
3 module 4 GB
Low Profile Bracket (Low Profile):
Timings Kingston KHX2000C9BD3T1K3/12GX
CL:?Cas Latency
9
Detailed Specs Kingston KHX2000C9BD3T1K3/12GX
Supply voltage:
1.65 V
Radiator:
yes
Reviews, Questions about Kingston KHX2000C9BD3T1K3/12GX
Write Review / Ask a question about Kingston KHX2000C9BD3T1K3/12GX
      9+3= *
Popular today
OCZ OCZ3G1600LV2G
OCZ OCZ3G1600LV2G
Memory type: DDR3; Form factor: DIMM 240-pin; Clock frequency: 1600 MHz; Bandwidth: 12800 MB/s; Volume: 1 module 2 GB; ECC support: no; UN-Buffered Memory (Registered): no; Low Pro...
Kingston KVR667D2N5K2/4G
Kingston KVR667D2N5K2/4G
Memory type: DDR2; Form factor: DIMM 240-pin; Clock frequency: 667 MHz; Bandwidth: 5300 MB/s; Volume: 2 module 2 GB; ECC support: no; UN-Buffered Memory (Registered): no; Low Profi...
Kingston KHX2000C9BD3T1K3/12GX
news
 Team Group's new DDR5 memory operates at 8000 MT/s with a voltage of just 1.1 V