Manta MSP96002GR FORTO 1 reviews.
  Mobiles >> Manta >> Manta MSP96002GR FORTO 1
Specifications | Reviews | Secret codes
Unlock phone | Root phone
Backup | Flash Firmware | Screenshot
Summary: OS: Android 5.1 Lollipop; RAM: 1 GB; Internal memory: 8 GB; Memory cards: yes; microSD, microSDHC; (up to 32 GB); Display: Color / IPS TFT; 16M colors; 720 x 1280 px (6.00") 245 ppi; 69.1% screen-to-body ratio; Display protection: yes; Photo matrix: 8 Mpx; Resolution: 3264x2448 px; Flash: yes LED; Digital zoom: yes; Video formats: MPEG4, H.263, H.264; Photo matrix: 5 Mpx; Resolution: 2592x1944 px; Flash: yes LED; Digital zoom: yes; A-GPS: yes; GPS module: yes; Bluetooth: yes; EDGE: yes; GPRS: yes; IrDA: yes; NFC: yes; USB: yes v2.0; WAP: yes v2.0; WiFi: yes v802.11 b/g/n; WiFi frequencies: 2.4 GHz; Hotspot WiFi: yes; Audio Jack: 3.5 mm; Java: yes ART; MP3: yes; Polyphony: yes; Radio: yes; S ...
Write a review Manta MSP96002GR FORTO 1
      5+8= *
Popular today
LG G3 BEAT (D722K)
LG G3 BEAT (D722K)
Screen Type: True HD-IPS LCD Capacitive Touchscreen; Screen Size: 5.0 inches; Screen Resolution: 1280 X 720; Number of Colours: 16M; Processor: Quad-Core; Processor Speed: 1.2 GHZ; Internal ...
Micromax Canvas A1 AQ4501
Micromax Canvas A1 AQ4501
Screen Type: FWVGA IPS Capacitive Touchscreen; Screen Size: 4.5 inches; Screen Resolution: 480 x 854; Number of Colours: 16M; Processor: Quad Core; Processor Speed: 1.3 GHz; Internal Memory:...