Toshiba Tecra Z40 PT459U-03300S specs.
  Laptops Specs >> Toshiba >> Toshiba Tecra Z40 PT459U-03300S
Specifications | Reviews | Useful keys
Toshiba Tecra Z40 PT459U-03300S
Display & Graphics Toshiba Tecra Z40 PT459U-03300S
Screen Size:
14"
Screen Type:
LCD
Memory Toshiba Tecra Z40 PT459U-03300S
Standard Memory:
8 GB
Storage Toshiba Tecra Z40 PT459U-03300S
Drive Type:
SSD
SSD Capacity:
512 GB
Miscellaneous Toshiba Tecra Z40 PT459U-03300S
Energy Star:
Yes
Environmental Certification:
ENERGY STAR
EPEAT Gold
WEEE
RoHS
Environmentally Friendly:
Yes
Reviews, Questions about Toshiba Tecra Z40 PT459U-03300S
Write Review / Ask a question about Toshiba Tecra Z40 PT459U-03300S
      7+10= *
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.