Toshiba Satellite Radius 11 CL10W-C-105 PSKV6E-00300GEN specs.
  Laptops Specs >> Toshiba >> Toshiba Satellite Radius 11 CL10W-C-105 PSKV6E-00300GEN
Specifications | Reviews | Useful keys
Toshiba Satellite Radius 11 CL10W-C-105 PSKV6E-00300GEN
Operating System Toshiba Satellite Radius 11 CL10W-C-105 PSKV6E-00300GEN
Operating system:
Windows 10 Home
Operating system architecture:
64-bit
Processor Toshiba Satellite Radius 11 CL10W-C-105 PSKV6E-00300GEN
Processor manufacturer:
Intel
Processor model:
N3050
Processor frequency:
1.6 GHz
Processor boost frequency:
2.16 GHz
Processor family:
Intel® Celeron®
Processor cores:
Processor cache:
2 MB
Processor cache type:
L2
Processor socket:
BGA 1170
Processor series:
Intel Celeron N3000 series
Processor codename:
Braswell
Memory Toshiba Satellite Radius 11 CL10W-C-105 PSKV6E-00300GEN
Internal memory:
2 GB
Memory clock speed:
1600 MHz
Memory form factor:
On-board
Memory layout (slots x size):
1 x 2 GB
Hard Drive & Optical Drive Toshiba Satellite Radius 11 CL10W-C-105 PSKV6E-00300GEN
Total storage capacity:
32 GB
Storage media:
SSD
Number of SSD installed:
1
SSD capacity:
32 GB
MMC,SD,SDHC,SDXC
Display & Graphics Toshiba Satellite Radius 11 CL10W-C-105 PSKV6E-00300GEN
Display diagonal:
29.5 cm (11.6")
Display resolution:
1366 x 768 pixels
HD type:
Not supported
Panel type:
TFT
LED backlight:
Native aspect ratio:
16:9
Discrete graphics adapter model:
Not available
Intel® HD Graphics
Maximum on-board graphics adapter memory:
8 GB
Number of execution units:
12
Graphics adapter Open GL support:
Built-in Devices Toshiba Satellite Radius 11 CL10W-C-105 PSKV6E-00300GEN
Front camera:
Interfaces Toshiba Satellite Radius 11 CL10W-C-105 PSKV6E-00300GEN
Total Number USB 2.0 ports:
1
Total Number USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports:
Headphone outputs:
Combo headphone/mic port:
Docking connector:
Total number of SATA connectors:
Number of SATA III connectors:
Network Toshiba Satellite Radius 11 CL10W-C-105 PSKV6E-00300GEN
Wi-Fi standards:
802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n)
Ethernet LAN:
Bluetooth version:
4.0
Input Devices Toshiba Satellite Radius 11 CL10W-C-105 PSKV6E-00300GEN
Pointing device:
Touchpad
Keyboard number of keys:
86
Audio Toshiba Satellite Radius 11 CL10W-C-105 PSKV6E-00300GEN
Built-in microphone:
Battery Toshiba Satellite Radius 11 CL10W-C-105 PSKV6E-00300GEN
Number of battery cells:
Power Toshiba Satellite Radius 11 CL10W-C-105 PSKV6E-00300GEN
AC adapter input voltage:
100 - 240 V
AC adapter output current:
2.37 A
AC adapter output voltage:
19 V
Physical Characteristics Toshiba Satellite Radius 11 CL10W-C-105 PSKV6E-00300GEN
Product colour:
Gold, White
Width:
289 mm
Depth:
199 mm
Height:
21.9 mm
Reviews, Questions about Toshiba Satellite Radius 11 CL10W-C-105 PSKV6E-00300GEN
Write Review / Ask a question about Toshiba Satellite Radius 11 CL10W-C-105 PSKV6E-00300GEN
      3+3= *
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.