Lenovo 40AB0065US specs.
  Projectors Specifications >> Lenovo >> Lenovo 40AB0065US
Specifications | Reviews
General Information Lenovo 40AB0065US
Projection Method:
Front
Lamp Lenovo 40AB0065US
Number of Lamps:
1
Normal Mode Lamp Life:
20000 Hour
Image Lenovo 40AB0065US
Standard Mode Brightness:
150 lm
Native Resolution:
1280 x 720
Graphic Mode:
HD
Video Lenovo 40AB0065US
Video Signal Standard:
HDTV
Output Scan Format:
720p
Network & Communication Lenovo 40AB0065US
Wireless LAN:?Wireless Local Area Network
Yes
Interfaces/Ports Lenovo 40AB0065US
HDMI:?High-Definition Multimedia Interface
Yes
USB:?Universal Serial Bus
Physical Characteristics Lenovo 40AB0065US
Height:
1.26" (32 mm)
Width:
5.35" (135.89 mm)
Depth:
3.02" (76.71 mm)
Weight (Approximate):
362.9 g
Miscellaneous Lenovo 40AB0065US
Package Contents:
ThinkPad Stack Mobile Projector, 65W Slim Tip Travel AC Power Adapter, HDMI Cable, Triple Stand, Quick Setup Poster, Punch, Warranty Poster
Environmentally Friendly:
Environmental Certification:
ErP, TÜV, cTUVus
Reviews, Questions about Lenovo 40AB0065US
Write Review / Ask a question about Lenovo 40AB0065US
      2+3= *
Popular today
Olens XPJ
Olens XPJ
Manufacturer Part Number: XPJ; Brand Name: Olens; Product Model: XPJ; Projection Method: Front; Platform Supported: PC; Number of Lamps: 1; Lamp Power: 260 W; Normal Mode Lamp Life: 300 Hour; Standard...