Infocus IN3148HD specs.
  Projectors Specifications >> Infocus >> Infocus IN3148HD
Specifications | Reviews
General Information Infocus IN3148HD
Projection Method:
Front, Ceiling
3D Type:
3D Ready
Projection Lens Infocus IN3148HD
Maximum Diagonal Image Size:
26.50 ft (8077.20 mm)
Optical Zoom:
1.5x
Lamp Infocus IN3148HD
Number of Lamps:
1
Lamp Power:
310 W
Normal Mode Lamp Life:
3500 Hour
Economy Mode Lamp Life:
4500 Hour
Image Infocus IN3148HD
Standard Mode Brightness:
5500 lm
Native Resolution:
1920 x 1080
Graphic Mode:
Full HD
Native Aspect Ratio:
16:9
Contrast Ratio:
Video Infocus IN3148HD
Video Signal Standard:
HDTV
Output Scan Format:
1080p
Interfaces/Ports Infocus IN3148HD
HDMI:?High-Definition Multimedia Interface
Yes
USB:?Universal Serial Bus
Yes
Power Description Infocus IN3148HD
Operating Power Consumption:
410 W
Physical Characteristics Infocus IN3148HD
Height:
4.96" (126 mm)
Width:
12.36" (314 mm)
Depth:
8.50" (216 mm)
Weight (Approximate):
3.30 kg
Miscellaneous Infocus IN3148HD
Package Contents:
Reviews, Questions about Infocus IN3148HD
Write Review / Ask a question about Infocus IN3148HD
      7+10= *
Popular today
Olens XPJ
Olens XPJ
Manufacturer Part Number: XPJ; Brand Name: Olens; Product Model: XPJ; Projection Method: Front; Platform Supported: PC; Number of Lamps: 1; Lamp Power: 260 W; Normal Mode Lamp Life: 300 Hour; Standard...