Epson V11H754020 specs.
  Projectors Specifications >> Epson >> Epson V11H754020
Specifications | Reviews
General Information Epson V11H754020
Projection Method:
Ceiling, Rear, Front
Projection Lens Epson V11H754020
Maximum Diagonal Image Size:
25 ft (7620 mm)
Lamp Epson V11H754020
Number of Lamps:
UHE
Image Epson V11H754020
Standard Mode Brightness:
6500 lm
Native Resolution:
1024 x 768
Graphic Mode:
XGA
Maximum Resolution:
1400 x 1050
Contrast Ratio:
Video Epson V11H754020
Video Signal Standard:
HDTV
Interfaces/Ports Epson V11H754020
HDMI:?High-Definition Multimedia Interface
Yes
DVI:
Yes
USB:?Universal Serial Bus
Power Description Epson V11H754020
Operating Power Consumption:
540 W
Physical Characteristics Epson V11H754020
Height:
6.70" (170.18 mm)
Width:
19.90" (505.46 mm)
Depth:
15.90" (403.86 mm)
Weight (Approximate):
12.88 kg
Miscellaneous Epson V11H754020
Environmentally Friendly:
Environmental Certification:
RoHS
Reviews, Questions about Epson V11H754020
Write Review / Ask a question about Epson V11H754020
      6+1= *
Popular today
Olens XPJ
Olens XPJ
Manufacturer Part Number: XPJ; Brand Name: Olens; Product Model: XPJ; Projection Method: Front; Platform Supported: PC; Number of Lamps: 1; Lamp Power: 260 W; Normal Mode Lamp Life: 300 Hour; Standard...