Christie Digital DWU1075-GS 3D (171-010102-01) specs.
  Projectors Specifications >> Christie Digital >> Christie Digital DWU1075-GS 3D (171-010102-01)
Specifications | Reviews
Technical Information Christie Digital DWU1075-GS 3D (171-010102-01)
Projection Method:
Front Ceiling
3D Type:
3D
Lamp Christie Digital DWU1075-GS 3D (171-010102-01)
Number of Lamps:
1
Lamp Type:
Laser/Phosphor
Normal Mode Lamp Life:
20000 Hour
Image Christie Digital DWU1075-GS 3D (171-010102-01)
Standard Mode Brightness:
Up to 10875 lm
Native Resolution:
1920 x 1200
Graphic Mode:
WUXGA
Native Aspect Ratio:
16:10
Video Christie Digital DWU1075-GS 3D (171-010102-01)
Video Signal Standard:
HDTV
Output Scan Format:
1080p
Interfaces/Ports Christie Digital DWU1075-GS 3D (171-010102-01)
HDMI:?High-Definition Multimedia Interface
Yes
DVI:
Yes
USB:?Universal Serial Bus
Power Description Christie Digital DWU1075-GS 3D (171-010102-01)
Operating Power Consumption:
1.07 kW
Design Christie Digital DWU1075-GS 3D (171-010102-01)
Height:
7.60" (193.04 mm)
Width:
22.20" (563.88 mm)
Depth:
19.20" (487.68 mm)