Christie Digital DHD850-GS DLP Projector (140-030115-01) specs.
Specifications | Reviews
Technical Information Christie Digital DHD850-GS DLP Projector (140-030115-01)
Projection Method:
Front
Projection Lens Christie Digital DHD850-GS DLP Projector (140-030115-01)
Minimum Focal Length:
No
Maximum Focal Length:
No
Optical Zoom:
Lamp Christie Digital DHD850-GS DLP Projector (140-030115-01)
Number of Lamps:
1
Lamp Type:
Laser/Phosphor
Normal Mode Lamp Life:
20000 Hour
Image Christie Digital DHD850-GS DLP Projector (140-030115-01)
Standard Mode Brightness:
7750 lm
Native Resolution:
1920 x 1080
Graphic Mode:
Full HD
Maximum Resolution:
1920 x 1200
Native Aspect Ratio:
16:9
Contrast Ratio:
Video Christie Digital DHD850-GS DLP Projector (140-030115-01)
Video Signal Standard:
HDTV
Interfaces/Ports Christie Digital DHD850-GS DLP Projector (140-030115-01)
HDMI:?High-Definition Multimedia Interface
Yes
DVI:
Yes
USB:?Universal Serial Bus
Power Description Christie Digital DHD850-GS DLP Projector (140-030115-01)
Operating Power Consumption:
850 W
Design Christie Digital DHD850-GS DLP Projector (140-030115-01)
Color:
Black
Height:
7.01" (178.05 mm)
Width:
18.90" (480.06 mm)
Depth:
20.05" (509.22 mm)