Manta MSP94501 Easy Selfie reviews.
  Mobiles >> Manta >> Manta MSP94501 Easy Selfie
Specifications | Reviews | Secret codes
Unlock phone | Root phone
Backup | Flash Firmware | Screenshot
Summary: GSM frequencies: 850 900 1800 1900; Standard UMTS: 900 2100; Standard LTE: FDD LTE: 800, 1800, 2100, 2600; Type: Touch; Dimensions (W x H x D): 132.00 x 65.00 x 9.00 mm; Weight: 120.00 g; Main display: Color / IPS TFT (4.50"); Display protection: no; Standard battery: Li-Ion 1750 mAh; Quick battery charging: no; Internal memory: 8 GB; RAM memory: 1 GB; Memory cards: yes, microSD, microSDHC (up to 32 GB); Operating system: Android 5.1 Lollipop; Touchscreen: yes; DualSIM: yes; DualSIM mode: -; Hybrid DualSIM: no; Announced: 4Q 2016; Camera location: Back; Photo matrix: 8 Mpx; Flash: yes, LED; Video resolution: -; Resolution: 3264x2448 px; Digita ...
Write a review Manta MSP94501 Easy Selfie
      7+3= *
Popular today
Manta MSP4511
Manta MSP4511
GSM frequencies: 850 900 1800 1900; Standard UMTS: 2100; Standard LTE: no; Type: Touch; Dimensions (W x H x D): 135.00 x 65.80 x 9.80 mm; Weight: 131.00 g; Main display: Color / IPS TFT16M colors480 x 854 px (4.50") 218 ppi; Display pro...
GSM frequencies: 900 1800; Standard UMTS: no; Standard LTE: no; Type: Touch; Dimensions (W x H x D): 128.00 x 65.00 x 10.50 mm; Weight: 120.00 g; Main display: Color / TFT16M colors480 x 800 px (4.00") 233 ppi; Display protection: no; ...