Asus Dual GeForce GTX 1650 MINI OC Edition DUAL-GTX1650-O4GD6MINICSM specs.
  Video cards Specs >> ASUS >> Asus Dual GeForce GTX 1650 MINI OC Edition DUAL-GTX1650-O4GD6MINICSM
Specifications | Reviews
Technical Information Asus Dual GeForce GTX 1650 MINI OC Edition DUAL-GTX1650-O4GD6MINICSM
API Supported:
OpenGL 4.6, DirectX 12
Number of Monitors Supported:
3
Processor & Chipset Asus Dual GeForce GTX 1650 MINI OC Edition DUAL-GTX1650-O4GD6MINICSM
Chipset Manufacturer:
NVIDIA
Chipset Line:
GeForce
Chipset Series:
GTX
Chipset Model:
GTX 1650
GPU Clock:
1.41 GHz
GPU Boost Clock:
1.65 GHz
Memory Asus Dual GeForce GTX 1650 MINI OC Edition DUAL-GTX1650-O4GD6MINICSM
Standard Memory:
4 GB
Memory Technology:
GDDR6
Bus Width:
128 bit
Interfaces/Ports Asus Dual GeForce GTX 1650 MINI OC Edition DUAL-GTX1650-O4GD6MINICSM
Host Interface:
PCI Express 3.0
HDMI:?High-Definition Multimedia Interface
Yes
Number of HDMI Outputs:
1
DVI:?Digital Visual Interface
Yes
Total Number of DVI Outputs:
1
Number of DVI-D Ports:
Physical Characteristics Asus Dual GeForce GTX 1650 MINI OC Edition DUAL-GTX1650-O4GD6MINICSM
Slot Space Required:
Dual
Form Factor:
Plug-in Card
Cooler Type:
Fan Cooler
Height:
1.53" (38.86 mm)
Width:
4.88" (123.95 mm)
Length:
7.87" (199.90 mm)