Lg Ut570h 65UT570H0UB 65" specs.
  TVs Specifications >> Lg >> Lg Ut570h 65UT570H0UB 65"
Specifications | Reviews
Technical Information Lg Ut570h 65UT570H0UB 65"
Screen Size Class:
65" (1651 mm)
Viewable Screen Size:
65"
Backlight Technology:
LED
Aspect Ratio:
16:9
Operating System:
webOS 4.5
Features:
PC Streaming:
Yes
Internet Access:
Yes
Video Lg Ut570h 65UT570H0UB 65"
Digital Tuner:
ATSC QAM
Video Signal Standard:
4K UHDTV
Scan Format:
2160p
Audio Lg Ut570h 65UT570H0UB 65"
RMS Output Power:
20 W
Network & Communication Lg Ut570h 65UT570H0UB 65"
Ethernet:
Interfaces/Ports Lg Ut570h 65UT570H0UB 65"
HDMI:?High-Definition Multimedia Interface
USB:?Universal Serial Bus
Power Description Lg Ut570h 65UT570H0UB 65"
Input Voltage:
120 V AC
Energy & Performance Lg Ut570h 65UT570H0UB 65"
Maximum Resolution:
3840 x 2160
Design Lg Ut570h 65UT570H0UB 65"
VESA Mount Compatible:
VESA Mount Standard:
300 x 300
Height:
33.46" (850 mm)
Width:
57.60" (1463 mm)
Depth:
3.46" (87.80 mm)
Height with Stand:
35.98" (914 mm)
Width with Stand:
57.60" (1463 mm)
Depth with Stand:
13.39" (340 mm)
Weight:
21.40 kg
Weight with Stand (Approximate):
22.40 kg
Reviews, Questions about Lg Ut570h 65UT570H0UB 65"
Write Review / Ask a question about Lg Ut570h 65UT570H0UB 65"
      4+2= *
Lg Ut570h 65UT570H0UB 65"
news
 Hisense has released U7SG Mini LED TVs with a refresh rate of up to 330 Hz and a diagonal of up to 116 inches.
Hisense has unveiled its U7SG Mini LED TV series, which includes six models ranging from 55 to 116 inches. One of the key features of the line is support for game mode, which increases the screen refresh rate to 330 Hz.