LG StandbyME Go 27" 27LX5QKNA specs.
  TVs Specifications >> Lg >> LG StandbyME Go 27" 27LX5QKNA
Specifications | Reviews
General Specs LG StandbyME Go 27" 27LX5QKNA
Display Size:
27"
Panel Type:
LCD
Resolution:
1920 x 1080
HDR Compatibility:
Dolby Vision
Variable Refresh Technology:
Not Specified by Manufacturer
Inputs:
1 x HDMI
HDCP Support:
No
Wireless:
Wi-Fi 5 (802.11ac) / Bluetooth 5.0 / NFC
USB I/O:
1 x USB-A Unspecified Version
Ethernet I/O:
None
Virtual Assistant:
LG ThinQ
Smart TV:
webOS
Display LG StandbyME Go 27" 27LX5QKNA
Display Size:
27"
Panel Type:
LCD
Aspect Ratio:
16:9
Display Orientation:
Landscape, Portrait
Resolution:
1920 x 1080
HDR Compatibility:
Dolby Vision
Refresh Rate:
60 Hz
Variable Refresh Technology:
Not Specified by Manufacturer
Auto Low Latency Mode (ALLM):
Video LG StandbyME Go 27" 27LX5QKNA
TV Tuner:
No
Connectivity LG StandbyME Go 27" 27LX5QKNA
Inputs:
1 x HDMI
Outputs:
None
HDCP Support:
Audio Return Channel (ARC):
Wireless:
USB I/O:
1 x USB-A Unspecified Version
Ethernet I/O:
Other I/O:
1 x 1/8" / 3.5 mm IR Input
Speaker LG StandbyME Go 27" 27LX5QKNA
Built-In Speakers:
Yes, 4 x 20 W
Convenience LG StandbyME Go 27" 27LX5QKNA
Virtual Assistant:
LG ThinQ
Smart TV:
webOS
Mobile App Compatible:
Digital Media Slot:
Remote LG StandbyME Go 27" 27LX5QKNA
Power Consumption:
Standby: < 0.5 W
AC Input Power:
120 VAC, 50 / 60 Hz
General LG StandbyME Go 27" 27LX5QKNA
Dimensions:
24.4 x 14.2 x 1.2" / 62 x 36.1 x 3 cm (without Stand)
Weight:
28 lb / 12.7 kg (without Stand)
Reviews, Questions about LG StandbyME Go 27" 27LX5QKNA
Write Review / Ask a question about LG StandbyME Go 27" 27LX5QKNA
      10+6= *
LG StandbyME Go 27" 27LX5QKNA
news
 HUAWEI Vision Smart TV 6 SE with Super Mini LED Display Launched
news
 Hisense has released U7SG Mini LED TVs with a refresh rate of up to 330 Hz and a diagonal of up to 116 inches.
Hisense has unveiled its U7SG Mini LED TV series, which includes six models ranging from 55 to 116 inches. One of the key features of the line is support for game mode, which increases the screen refresh rate to 330 Hz.