LG StanbyME 27" 27ART10AKPL specs.
  TVs Specifications >> Lg >> LG StanbyME 27" 27ART10AKPL
Specifications | Reviews
Display LG StanbyME 27" 27ART10AKPL
Size:
27"
Panel Type:
LCD
Aspect Ratio:
16:9
Display Orientation:
Landscape, Portrait
Resolution:
1920 x 1080
HDR Compatibility:
HDR10, Hybrid Log Gamma
Refresh Rate:
60 Hz
Quick Frame Transport (QFT):
No
Quick Media Switching (QMS):
No
Video LG StanbyME 27" 27ART10AKPL
TV Tuner:
Connectivity LG StanbyME 27" 27ART10AKPL
Inputs:
Rear:
1 x HDMI
HDCP Support:
Yes, Version 2.2
Wireless:
Wi-Fi 5 (802.11ac) / Bluetooth 5.0
Wi-Fi:?Wireless lan technology
Wi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth:
Bluetooth 5.0 (Audio Output)
USB Ports:
Rear:
1 x USB-A 2.0
Ethernet Ports:
None
Speaker LG StanbyME 27" 27ART10AKPL
Built-In Speakers:
Yes, 2 x 5 W
Convenience LG StanbyME 27" 27ART10AKPL
Virtual Assistant:
None
Smart TV:
webOS 6.0
Mobile App Compatible:
Digital Media Slot:
Remote LG StanbyME 27" 27ART10AKPL
Power Consumption:
Maximum: 36.0 W
Standby: 0.4 W
AC Input Power:
120 VAC, 50 / 60 Hz
General LG StanbyME 27" 27ART10AKPL
Dimensions:
49.8 x 24.4 x 15.6" / 126.5 x 62 x 39.6 cm (with Stand)
24.4 x 14.2 x 1.2" / 62 x 36.1 x 3 cm (without Stand)
Weight:
38.6 lb / 17.5 kg (with Stand)
10.6 lb / 4.8 kg (without Stand)
Reviews, Questions about LG StanbyME 27" 27ART10AKPL
Write Review / Ask a question about LG StanbyME 27" 27ART10AKPL
      5+4= *
LG StanbyME 27" 27ART10AKPL
news
 HUAWEI Vision Smart TV 6 SE with Super Mini LED Display Launched
news
 Hisense has released U7SG Mini LED TVs with a refresh rate of up to 330 Hz and a diagonal of up to 116 inches.
Hisense has unveiled its U7SG Mini LED TV series, which includes six models ranging from 55 to 116 inches. One of the key features of the line is support for game mode, which increases the screen refresh rate to 330 Hz.