LG SIGNATURE Z2PUA 77" OLED77Z2PUA specs.
  TVs Specifications >> Lg >> LG SIGNATURE Z2PUA 77" OLED77Z2PUA
Specifications | Reviews
Display LG SIGNATURE Z2PUA 77" OLED77Z2PUA
Size:
76.7"
Panel Type:
OLED
Aspect Ratio:
16:9
Display Orientation:
Landscape
Resolution:
7680 x 4320
HDR Compatibility:
HDR10, Dolby Vision, Hybrid Log Gamma
Response Time:
< 1 ms
Refresh Rate:
120 Hz
Variable Refresh Technology:
FreeSync Premium, G-Sync, Variable Refresh Rate (VRR)
Auto Low Latency Mode (ALLM):
Yes
Bit Depth / Color Support:
10-Bit (1.07 Billion Colors)
Video LG SIGNATURE Z2PUA 77" OLED77Z2PUA
Video System:
NTSC
TV Tuner:
Yes - ATSC 3.0, Clear QAM
Connectivity LG SIGNATURE Z2PUA 77" OLED77Z2PUA
Inputs:
Bottom:
2 x HDMI (2.1)
1 x Coaxial F-Type (RF Antenna)
Side:
2 x HDMI (2.1)
Outputs:
Bottom:
1 x TOSLINK Optical (Digital Audio)
HDCP Support:
Yes, Version 2.2
Audio Return Channel (ARC):
eARC
Wireless:
Wi-Fi 6 (802.11ax)
Wi-Fi:?Wireless lan technology
Wi-Fi 6 (802.11ax)
Bluetooth:
Bluetooth 5.0 (Audio Output)
USB Ports:
2 x USB-A 2.0
Side:
1 x USB-A 2.0
Ethernet Ports:
1 x RJ45 (Unspecified Ethernet)
Control I/O:
RS-232C via 1/8" / 3.5 mm Input
Speaker LG SIGNATURE Z2PUA 77" OLED77Z2PUA
Built-In Speakers:
Yes, 60 W
Convenience LG SIGNATURE Z2PUA 77" OLED77Z2PUA
Virtual Assistant:
Apple AirPlay, Works with Alexa, Works with Google Assistant
Smart TV:
webOS 22
Remote LG SIGNATURE Z2PUA 77" OLED77Z2PUA
Microphone:
Yes
Power Consumption:
Typical: 260.0 W
Standby: < 0.5 W
AC Input Power:
120 VAC, 50 / 60 Hz
General LG SIGNATURE Z2PUA 77" OLED77Z2PUA
Mounting-Hole Pattern:
400 x 400 mm
Dimensions:
67.6 x 41.1 x 12.7" / 171.7 x 104.4 x 32.3 cm (with Stand)
67.6 x 38.7 x 1.3" / 171.7 x 98.3 x 3.3 cm (without Stand)
Weight:
95.7 lb / 43.4 kg (with Stand)
93.9 lb / 42.6 kg (without Stand)
Packaging Info LG SIGNATURE Z2PUA 77" OLED77Z2PUA
Package Weight:
123.1 lb
Box Dimensions (LxWxH):
73 x 44 x 9"
Reviews, Questions about LG SIGNATURE Z2PUA 77" OLED77Z2PUA
Write Review / Ask a question about LG SIGNATURE Z2PUA 77" OLED77Z2PUA
      1+9= *
LG SIGNATURE Z2PUA 77" OLED77Z2PUA
news
 Hisense has released U7SG Mini LED TVs with a refresh rate of up to 330 Hz and a diagonal of up to 116 inches.
Hisense has unveiled its U7SG Mini LED TV series, which includes six models ranging from 55 to 116 inches. One of the key features of the line is support for game mode, which increases the screen refresh rate to 330 Hz.