LG LT340C 32LT340CBUB 32" specs.
  TVs Specifications >> Lg >> LG LT340C 32LT340CBUB 32"
Specifications | Reviews
Technical Information LG LT340C 32LT340CBUB 32"
Screen Size Class:
32" (812.80 mm)
Viewable Screen Size:
32"
Backlight Technology:
Direct LED
Aspect Ratio:
16:9
Features:
Video LG LT340C 32LT340CBUB 32"
Digital Tuner:
ATSC ClearQAM
Audio LG LT340C 32LT340CBUB 32"
RMS Output Power:
10 W
Network & Communication LG LT340C 32LT340CBUB 32"
Ethernet:
Yes
Interfaces/Ports LG LT340C 32LT340CBUB 32"
HDMI:?High-Definition Multimedia Interface
Yes
USB:?Universal Serial Bus
Power Description LG LT340C 32LT340CBUB 32"
Input Voltage:
120 V AC
Energy & Performance LG LT340C 32LT340CBUB 32"
Maximum Resolution:
1366 x 768
Design LG LT340C 32LT340CBUB 32"
Color:
Black
VESA Mount Compatible:
VESA Mount Standard:
200 x 200
Height:
17.36" (441 mm)
Width:
29.09" (739 mm)
Depth:
2.94" (74.60 mm)
Height with Stand:
18.58" (472 mm)
Width with Stand:
29.09" (739 mm)
Depth with Stand:
6.61" (168 mm)
Reviews, Questions about LG LT340C 32LT340CBUB 32"
Write Review / Ask a question about LG LT340C 32LT340CBUB 32"
      7+6= *
LG LT340C 32LT340CBUB 32"
news
 Hisense has released U7SG Mini LED TVs with a refresh rate of up to 330 Hz and a diagonal of up to 116 inches.
Hisense has unveiled its U7SG Mini LED TV series, which includes six models ranging from 55 to 116 inches. One of the key features of the line is support for game mode, which increases the screen refresh rate to 330 Hz.