LG G2PUA 77" OLED77G2PUA specs.
  TVs Specifications >> Lg >> LG G2PUA 77" OLED77G2PUA
Specifications | Reviews
Display LG G2PUA 77" OLED77G2PUA
Size:
76.7"
Panel Type:
OLED
Aspect Ratio:
16:9
Display Orientation:
Landscape
Resolution:
3840 x 2160
HDR Compatibility:
HDR10, Dolby Vision, Hybrid Log Gamma
Response Time:
< 1 ms
Refresh Rate:
120 Hz
Variable Refresh Technology:
FreeSync Premium, G-Sync, Variable Refresh Rate (VRR)
Auto Low Latency Mode (ALLM):
Yes
Video LG G2PUA 77" OLED77G2PUA
Video System:
NTSC
TV Tuner:
Yes - ATSC 3.0, Clear QAM
Connectivity LG G2PUA 77" OLED77G2PUA
Inputs:
4 x HDMI (2.1)
Bottom:
1 x Coaxial F-Type (RF Antenna)
Outputs:
Side:
1 x TOSLINK Optical (Digital Audio)
HDCP Support:
Yes, Version 2.2
Audio Return Channel (ARC):
eARC
Wireless:
Wi-Fi 6 (802.11ax)
Wi-Fi:?Wireless lan technology
Wi-Fi 6 (802.11ax)
Bluetooth:
Bluetooth 5.0 (Audio Output)
USB Ports:
Side:
3 x USB-A 2.0
Ethernet Ports:
1 x RJ45 (Unspecified Ethernet)
Control I/O:
RS-232C via 1/8" / 3.5 mm Input
Speaker LG G2PUA 77" OLED77G2PUA
Built-In Speakers:
Yes, 60 W
Convenience LG G2PUA 77" OLED77G2PUA
Virtual Assistant:
Apple AirPlay, Works with Alexa, Works with Google Assistant
Smart TV:
webOS 22
Remote LG G2PUA 77" OLED77G2PUA
Microphone:
Yes
Power Consumption:
Typical: 160.0 W
Standby: < 0.5 W
AC Input Power:
120 VAC, 50 / 60 Hz
General LG G2PUA 77" OLED77G2PUA
Mounting-Hole Pattern:
300 x 300 mm
Dimensions:
67.4 x 38.4 x 1" / 171.2 x 97.5 x 2.5 cm
Weight:
77.4 lb / 35.1 kg
Packaging Info LG G2PUA 77" OLED77G2PUA
Package Weight:
103.5 lb
Box Dimensions (LxWxH):
74 x 44 x 9"
Reviews, Questions about LG G2PUA 77" OLED77G2PUA
Write Review / Ask a question about LG G2PUA 77" OLED77G2PUA
      5+6= *
LG G2PUA 77" OLED77G2PUA
news
 Hisense has released U7SG Mini LED TVs with a refresh rate of up to 330 Hz and a diagonal of up to 116 inches.
Hisense has unveiled its U7SG Mini LED TV series, which includes six models ranging from 55 to 116 inches. One of the key features of the line is support for game mode, which increases the screen refresh rate to 330 Hz.