LG C2PUA 65" OLED65C2PUA specs.
  TVs Specifications >> Lg >> LG C2PUA 65" OLED65C2PUA
Specifications | Reviews
General Specs LG C2PUA 65" OLED65C2PUA
Display Size:
64.5"
Panel Type:
OLED
Resolution:
3840 x 2160
HDR Compatibility:
HDR10, Dolby Vision, Hybrid Log Gamma
Variable Refresh Technology:
FreeSync Premium, G-Sync, Variable Refresh Rate (VRR)
Inputs:
Side:
4 x HDMI (2.1)
Side:
1 x Coaxial F-Type (RF Antenna)
HDCP Support:
Yes, Version 2.2
Wireless:
Wi-Fi 5 (802.11ac) / Bluetooth 5.0
Ethernet I/O:
1 x RJ45 (Unspecified Ethernet)
Virtual Assistant:
Apple AirPlay, Works with Alexa, Works with Google Assistant
Smart TV:
webOS 22
Display LG C2PUA 65" OLED65C2PUA
Display Size:
64.5"
Panel Type:
OLED
Aspect Ratio:
16:9
Display Orientation:
Landscape
Resolution:
3840 x 2160
HDR Compatibility:
Response Time:
< 1 ms
Refresh Rate:
120 Hz
Variable Refresh Technology:
Auto Low Latency Mode (ALLM):
Yes
Bit Depth / Color Support:
10-Bit (1.07 Billion Colors)
Video LG C2PUA 65" OLED65C2PUA
Video System:
NTSC
TV Tuner:
Yes - ATSC, Clear QAM
Connectivity LG C2PUA 65" OLED65C2PUA
Inputs:
4 x HDMI (2.1)
Outputs:
1 x TOSLINK Optical (Digital Audio)
HDCP Support:
Yes, Version 2.2
Audio Return Channel (ARC):
eARC
Wireless:
Bluetooth:
Bluetooth 5.0 (Audio Output)
Ethernet I/O:
Other I/O:
1/8" / 3.5 mm Serial (RS-232C) Input
Convenience LG C2PUA 65" OLED65C2PUA
Virtual Assistant:
Smart TV:
webOS 22
Mobile App Compatible:
Yes: Android & iOS
Digital Media Slot:
None
Remote LG C2PUA 65" OLED65C2PUA
Microphone:
Yes
Power Consumption:
Typical: 115.0 W
Standby: < 0.5 W
AC Input Power:
120 VAC, 50 / 60 Hz
Reviews, Questions about LG C2PUA 65" OLED65C2PUA
Write Review / Ask a question about LG C2PUA 65" OLED65C2PUA
      7+4= *
LG C2PUA 65" OLED65C2PUA
news
 Hisense has released U7SG Mini LED TVs with a refresh rate of up to 330 Hz and a diagonal of up to 116 inches.
Hisense has unveiled its U7SG Mini LED TV series, which includes six models ranging from 55 to 116 inches. One of the key features of the line is support for game mode, which increases the screen refresh rate to 330 Hz.