Panasonic PT-LW335 LCD Projector (PTLW335U) specs.
  Projectors Specifications >> Panasonic >> Panasonic PT-LW335 LCD Projector (PTLW335U)
Specifications | Reviews
Technical Information Panasonic PT-LW335 LCD Projector (PTLW335U)
Projection Method:
Front Ceiling Rear
Projection Lens Panasonic PT-LW335 LCD Projector (PTLW335U)
Minimum Focal Length:
19.1 mm
Maximum Focal Length:
22.9 mm
Maximum Diagonal Image Size:
25 ft (7620 mm)
Optical Zoom:
1.2x
Lamp Panasonic PT-LW335 LCD Projector (PTLW335U)
Number of Lamps:
1
Lamp Power:
230 W
Normal Mode Lamp Life:
10000 Hour
Economy Mode Lamp Life:
20000 Hour
Image Panasonic PT-LW335 LCD Projector (PTLW335U)
Standard Mode Brightness:
3100 lm
Native Resolution:
1280 x 800
Graphic Mode:
WXGA
Native Aspect Ratio:
16:10
Contrast Ratio:
Video Panasonic PT-LW335 LCD Projector (PTLW335U)
Video Signal Standard:
HDTV
Interfaces/Ports Panasonic PT-LW335 LCD Projector (PTLW335U)
HDMI:?High-Definition Multimedia Interface
Yes
USB:?Universal Serial Bus
Yes
Power Description Panasonic PT-LW335 LCD Projector (PTLW335U)
Operating Power Consumption:
300 W
Design Panasonic PT-LW335 LCD Projector (PTLW335U)
Color:
White
Height:
3.78" (96 mm)
Width:
13.19" (335 mm)
Depth:
9.92" (252 mm)
Weight (Approximate):
2.90 kg
Reviews, Questions about Panasonic PT-LW335 LCD Projector (PTLW335U)
Write Review / Ask a question about Panasonic PT-LW335 LCD Projector (PTLW335U)
      4+2= *
Popular today
Olens XPJ
Olens XPJ
Manufacturer Part Number: XPJ; Brand Name: Olens; Product Model: XPJ; Projection Method: Front; Platform Supported: PC; Number of Lamps: 1; Lamp Power: 260 W; Normal Mode Lamp Life: 300 Hour; Standard...