Sylvania SYTAB10MT 10 inch reviews.
  Mobiles >> Sylvania >> Sylvania SYTAB10MT 10 inch
Specifications | Reviews | Secret codes
Unlock phone | Root phone
Backup | Flash Firmware | Screenshot
Summary: Operating System: Android v2.2 (Froyo); SIM Slot(s): Single SIM; Colours: Black; Screen Size: 10 inches; Screen Resolution: 1024 x 600 pixels; Pixel Density: 119 ppi; Touch Screen: Yes; Processor: 1 GHz; RAM: 256 MB; Internal Memory: 2 GB; Expandable Memory: Up to 32 GB; Resolution: 0.3 MP; Flash: LED Flash; Shooting Modes: Continuos Shooting; Camera Features: Digital Zoom, Smile detection; Battery capacity: 3600 mAh; Type: Li-ion; Wi-Fi: Wi-Fi 802.11, a/b/g; Bluetooth: No; USB Connectivity: USB 2.0; ...
Write a review Sylvania SYTAB10MT 10 inch
      8+9= *
Popular today
Sylvania SYTABA848C 8.4 inch
Sylvania SYTABA848C 8.4 inch
Operating System: Android v2.3 (Gingerbread); SIM Slot(s): Single SIM; Colours: Black; Screen Size: 8.4 inches; Screen Resolution: 800 x 600 pixels; Pixel Density: 119 ppi; Touch Screen: Yes; Processor: 1 GHz, Cortex 8; RAM: 512 MB; ...
Sylvania SYTAB7MX 7 inch
Sylvania SYTAB7MX 7 inch
Sylvania SYTAB10MT 10 inch