Supermicro X10 MBD-X10DRL-C specs
  Motherboards Specs >> Supermicro >> Supermicro X10 MBD-X10DRL-C
Specifications | Reviews
Processor& Chipset Supermicro X10 MBD-X10DRL-C
Chipset:
Processor Socket:
Socket LGA 2011-v3
Processor Supported:
Xeon
Memory Supermicro X10 MBD-X10DRL-C
Memory Form Factor:
DIMM
RDIMM
LRDIMM
Maximum Memory Supported:
512 GB
Memory Speed Supported:
2133 MHz
1866 MHz
1600 MHz
Memory Technology:
DDR4 SDRAM
I/O Controller Supermicro X10 MBD-X10DRL-C
Controller Type:
Serial ATA/600
12Gb/s SAS
RAID Levels:
0
Video Supermicro X10 MBD-X10DRL-C
Onboard Video:
On-board Video Chipset
Graphics Controller Manufacturer:
ASPEED
Graphics Controller Model:
AST2400
Network & Communication Supermicro X10 MBD-X10DRL-C
Gigabit Ethernet:
Yes
I/O Expansions Supermicro X10 MBD-X10DRL-C
1
Interfaces/Ports Supermicro X10 MBD-X10DRL-C
Total Number of USB Ports:
Number of USB 3.0 Ports:
VGA:?Video Graphics Array
Onboard Interfaces Supermicro X10 MBD-X10DRL-C
Number of SATA Interfaces:
6
Number of SAS Interfaces:
Number of Onboard USB 3.0 Ports:
Dimensions Supermicro X10 MBD-X10DRL-C
Width:
12"
Depth:
10"