Supermicro X10 MBD-X10DAL-I-O specs
  Motherboards Specs >> Supermicro >> Supermicro X10 MBD-X10DAL-I-O
Specifications | Reviews
Supermicro X10 MBD-X10DAL-I-O
Processor& Chipset Supermicro X10 MBD-X10DAL-I-O
Chipset:
Processor Socket:
Socket LGA 2011-v3
Processor Supported:
Xeon
Memory Supermicro X10 MBD-X10DAL-I-O
Memory Form Factor:
RDIMM
LRDIMM
DIMM
Maximum Memory Supported:
1 TB
Memory Speed Supported:
1866 MHz
2400 MHz
2133 MHz
1600 MHz
Memory Technology:
DDR4 SDRAM
I/O Controller Supermicro X10 MBD-X10DAL-I-O
10
Audio Supermicro X10 MBD-X10DAL-I-O
Audio Channels:
7.1
Network & Communication Supermicro X10 MBD-X10DAL-I-O
Gigabit Ethernet:
Yes
I/O Expansions Supermicro X10 MBD-X10DAL-I-O
3
Interfaces/Ports Supermicro X10 MBD-X10DAL-I-O
Total Number of USB Ports:
4
Number of USB 3.0 Ports:
4
Onboard Interfaces Supermicro X10 MBD-X10DAL-I-O
2
Dimensions Supermicro X10 MBD-X10DAL-I-O
Width:
12"
Depth:
10"