Supermicro MBD-X12SCA-F-B specs
  Motherboards Specs >> Supermicro >> Supermicro MBD-X12SCA-F-B
Specifications | Reviews
Supermicro MBD-X12SCA-F-B
Processor& Chipset Supermicro MBD-X12SCA-F-B
Pentium
Memory Supermicro MBD-X12SCA-F-B
Memory Speed Supported:
2933 MHz
Memory Technology:
DDR4 SDRAM
I/O Controller Supermicro MBD-X12SCA-F-B
0
Video Supermicro MBD-X12SCA-F-B
Onboard Video:
CPU Dependent Video
Audio Supermicro MBD-X12SCA-F-B
Audio Channels:
7.1
Network & Communication Supermicro MBD-X12SCA-F-B
2.5Gigabit Ethernet:
I/O Expansions Supermicro MBD-X12SCA-F-B
Total Number of PCI Express Slots:
3
2
Interfaces/Ports Supermicro MBD-X12SCA-F-B
Total Number of USB Ports:
Number of USB 3.2 Ports:
VGA:?Video Graphics Array
Number of Network (RJ-45) Ports:
3
Onboard Interfaces Supermicro MBD-X12SCA-F-B
Number of Onboard USB 3.2 Ports:
Dimensions Supermicro MBD-X12SCA-F-B
Width:
12"
Depth:
9.6"