Supermicro MBD-X10DRL-C-O specs
  Motherboards Specs >> Supermicro >> Supermicro MBD-X10DRL-C-O
Specifications | Reviews
Supermicro MBD-X10DRL-C-O
Processor & Chipset Supermicro MBD-X10DRL-C-O
Chipset Manufacturer:
Processor Socket:
Socket LGA 2011-v3
Processor Supported:
Xeon
Memory Supermicro MBD-X10DRL-C-O
Memory Form Factor:
DIMM , RDIMM, LRDIMM
Maximum Memory:
512 GB
Memory Technology:
DDR4 SDRAM
Memory Speed Supported:
2.13 GHz, 1.87 GHz, 1.60 GHz
I/O Controller Supermicro MBD-X10DRL-C-O
Controller Type:
Serial ATA/600, 12Gb/s SAS
RAID Levels:
Video Supermicro MBD-X10DRL-C-O
Onboard Video:
On-board Video Chipset
Graphics Controller Manufacturer:
ASPEED
Graphics Controller Model:
AST2400
Network & Communication Supermicro MBD-X10DRL-C-O
Gigabit Ethernet:
Yes
I/O Expansions Supermicro MBD-X10DRL-C-O
1
Interfaces/Ports Supermicro MBD-X10DRL-C-O
Total Number of USB Ports:
Number of USB 3.0 Ports:
VGA:?Video Graphics Array
Onboard Interfaces Supermicro MBD-X10DRL-C-O
Number of SATA Interfaces:
6
Number of SAS Interfaces:
Number of Onboard USB 3.0 Ports:
Physical Characteristics Supermicro MBD-X10DRL-C-O
Width:
12" (304.80 mm)
Depth:
10" (254 mm)