Supermicro MBD-H12SSL-CT-O specs
  Motherboards Specs >> Supermicro >> Supermicro MBD-H12SSL-CT-O
Specifications | Reviews
Supermicro MBD-H12SSL-CT-O
Processor& Chipset Supermicro MBD-H12SSL-CT-O
EPYC
Memory Supermicro MBD-H12SSL-CT-O
Memory Speed Supported:
3200 MHz
Memory Technology:
DDR4 SDRAM
I/O Controller Supermicro MBD-H12SSL-CT-O
Controller Type:
Serial ATA/600
12Gb/s SAS
RAID Supported:
Yes
RAID Levels:
0
Video Supermicro MBD-H12SSL-CT-O
AST2500
Network & Communication Supermicro MBD-H12SSL-CT-O
10Gigabit Ethernet:
Yes
I/O Expansions Supermicro MBD-H12SSL-CT-O
5
Interfaces/Ports Supermicro MBD-H12SSL-CT-O
2
Onboard Interfaces Supermicro MBD-H12SSL-CT-O
Number of SATA Interfaces:
8
Number of SAS Interfaces:
Number of Onboard USB 3.0 Ports:
Dimensions Supermicro MBD-H12SSL-CT-O
Width:
12"
Depth:
9.6"