Supermicro H12SSL-CT-B specs
  Motherboards Specs >> Supermicro >> Supermicro H12SSL-CT-B
Specifications | Reviews
Supermicro H12SSL-CT-B
Processor & Chipset Supermicro H12SSL-CT-B
EPYC
Memory Supermicro H12SSL-CT-B
Memory Speed Supported:
3200 MHz
I/O Controller Supermicro H12SSL-CT-B
Controller Type:
Serial ATA/600, 12Gb/s SAS
RAID Supported:
Yes
RAID Levels:
Video Supermicro H12SSL-CT-B
AST2500
Network & Communication Supermicro H12SSL-CT-B
10Gigabit Ethernet:
Yes
I/O Expansions Supermicro H12SSL-CT-B
5
Interfaces/Ports Supermicro H12SSL-CT-B
2
Onboard Interfaces Supermicro H12SSL-CT-B
Number of SATA Interfaces:
8
Number of SAS Interfaces:
Number of Onboard USB 3.0 Ports:
Physical Characteristics Supermicro H12SSL-CT-B
Width:
12"
Depth:
9.6"