Samsung NP300V5A-S0NIN specs.
  Laptops Specs >> Samsung >> Samsung NP300V5A-S0NIN
Specifications | Reviews | Useful keys
Samsung NP300V5A-S0NIN
Processor Samsung NP300V5A-S0NIN
Processor Speed:
2.50 GHz
Cache:
3MB (L3 Cache)
Memory Samsung NP300V5A-S0NIN
Processor Speed:
1333 MHz
Memory Slots:
2
Hard Drive Samsung NP300V5A-S0NIN
Hard Drive Size:
1TB
Format:
2.5 inch
Display Samsung NP300V5A-S0NIN
HD LED Display
Chipset Samsung NP300V5A-S0NIN
yes
Network Samsung NP300V5A-S0NIN
150Mbps
Audio Samsung NP300V5A-S0NIN
Mic Noise Suppression, SoundAlive
Connectivity Samsung NP300V5A-S0NIN
Built-in Camera:
Yes, 1.3MP
Digital Media Reader:
SD, SDHC, SDXC, MMC
Battery Samsung NP300V5A-S0NIN
Battery Cell:
6 Cell
Software Samsung NP300V5A-S0NIN
Home Premium 64-bit
Dimensions Samsung NP300V5A-S0NIN
Dimensions (W x D x H):
366.9 x 240 x 31.6 mm
Weight:
2.45
Reviews, Questions about Samsung NP300V5A-S0NIN
MubarisNovember 14, 2019
I would like to know the manufacturer of the 4gb ddr3 ram
Write Review / Ask a question about Samsung NP300V5A-S0NIN
      3+2= *
Samsung NP300V5A-S0NIN
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.