Samsung NP300V5A-S0LIN specs.
  Laptops Specs >> Samsung >> Samsung NP300V5A-S0LIN
Specifications | Reviews | Useful keys
Samsung NP300V5A-S0LIN
Processor Samsung NP300V5A-S0LIN
Processor:
Intel Core i3-2350M
Processor Speed:
2.30 GHz
Cache:
3MB (L3 Cache)
Memory Samsung NP300V5A-S0LIN
Processor Speed:
1333 MHz
Memory Slots:
2
Hard Drive Samsung NP300V5A-S0LIN
Hard Drive Size:
750GB
Format:
2.5 inch
Optical Drive:
yes
Display Samsung NP300V5A-S0LIN
HD LED Display
Chipset Samsung NP300V5A-S0LIN
GPU Memory (shared):
1GB DDR3
HDMI Port:
yes
Network Samsung NP300V5A-S0LIN
>
150Mbps
Audio Samsung NP300V5A-S0LIN
Audio Solution:
High Definition Audio
Channels:
Mic Noise Suppression, SoundAlive
Connectivity Samsung NP300V5A-S0LIN
Built-in Camera:
Yes, 1.3MP
Microphone:
Digital Media Reader:
4-in-1 (SD, SDHC, SDXC, MMC)
Battery Samsung NP300V5A-S0LIN
Battery Chemistry:
Li-Ion
Battery Life:
6 Hrs
Battery Cell:
6 Cell (48Wh)
Software Samsung NP300V5A-S0LIN
Home Premium 64-bit
Dimensions Samsung NP300V5A-S0LIN
Dimensions (W x D x H):
366.9 x 240 x 31.6 mm
Weight:
2.45
Reviews, Questions about Samsung NP300V5A-S0LIN
Write Review / Ask a question about Samsung NP300V5A-S0LIN
      4+4= *
Samsung NP300V5A-S0LIN
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.