Samsung NP300V5A-S0GIN specs.
  Laptops Specs >> Samsung >> Samsung NP300V5A-S0GIN
Specifications | Reviews | Useful keys
Samsung NP300V5A-S0GIN
Processor Samsung NP300V5A-S0GIN
Processor Speed:
2.50 GHz
Cache:
3MB (L3 Cache)
Memory Samsung NP300V5A-S0GIN
Processor Speed:
1333 MHz
Memory Slots:
2 DIMM Slots
Hard Drive Samsung NP300V5A-S0GIN
Hard Drive Size:
1TB SATA
Hard Drive RPM:?Revolutions per Minute
5400
Format:
2.5 inch
Display Samsung NP300V5A-S0GIN
HD LED Display
Chipset Samsung NP300V5A-S0GIN
yes
Network Samsung NP300V5A-S0GIN
150Mbps
Audio Samsung NP300V5A-S0GIN
Audio Solution:
High Definition Audio
Channels:
Mic Noise Suppression SoundAlive
Connectivity Samsung NP300V5A-S0GIN
yes
Microphone:
Digital Media Reader:
4-in-1 (SD, SDHC, SDXC, MMC)
Battery Samsung NP300V5A-S0GIN
Battery Chemistry:
Li-Ion
Battery Cell:
6 Cell (48Wh)
Software Samsung NP300V5A-S0GIN
Home Premium 64-bit
Dimensions Samsung NP300V5A-S0GIN
Dimensions (W x D x H):
366.9 x 240 x 31.6 mm
Weight:
2.45
Reviews, Questions about Samsung NP300V5A-S0GIN
Write Review / Ask a question about Samsung NP300V5A-S0GIN
      4+1= *
Samsung NP300V5A-S0GIN
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.