Samsung NP300V5A-S0CIN specs.
  Laptops Specs >> Samsung >> Samsung NP300V5A-S0CIN
Specifications | Reviews | Useful keys
Samsung NP300V5A-S0CIN
Processor Samsung NP300V5A-S0CIN
e
Processor:
Intel Core i7-2670QM
Processor Speed:
2.20 GHz
Cache:
6MB (L3 Cache)
Memory Samsung NP300V5A-S0CIN
RAM:?Random Access Memory
6GB
Processor Speed:
1333 MHz
Memory Slots:
2 DIMM Slots
Hard Drive Samsung NP300V5A-S0CIN
Hard Drive Size:
1TB SATA
Format:
2.5 inch
Display Samsung NP300V5A-S0CIN
HD LED Display
Chipset Samsung NP300V5A-S0CIN
GPU Memory (shared):
1GB gDDR3
Network Samsung NP300V5A-S0CIN
150Mbps
Audio Samsung NP300V5A-S0CIN
Speakers:
3 watts Stereo Speaker
Sound Technologies:
Mic Noise Suppression SoundAlive
Connectivity Samsung NP300V5A-S0CIN
Built-in Camera:
Yes, 1.3MP
Microphone:
yes
Digital Media Reader:
4-in-1 (SD, SDHC, SDXC, MMC)
Battery Samsung NP300V5A-S0CIN
Battery Life:
7 Hrs
Battery Cell:
6 Cell (48Wh)
Software Samsung NP300V5A-S0CIN
Home Premium 64-bit
Dimensions Samsung NP300V5A-S0CIN
Dimensions (W x D x H):
366.9 x 240 x 31.6 mm
Weight:
2.45
Reviews, Questions about Samsung NP300V5A-S0CIN
Write Review / Ask a question about Samsung NP300V5A-S0CIN
      5+1= *
Samsung NP300V5A-S0CIN
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.