Samsung NP300V5A-S0BIN specs.
  Laptops Specs >> Samsung >> Samsung NP300V5A-S0BIN
Specifications | Reviews | Useful keys
Samsung NP300V5A-S0BIN
Processor Samsung NP300V5A-S0BIN
Processor:
Intel Core i5-2430M
Processor Speed:
2.40GHz
Cache:
3MB (L3 Cache)
Memory Samsung NP300V5A-S0BIN
Processor Speed:
1333MHz
Memory Slots:
2 DIMM Slots
Hard Drive Samsung NP300V5A-S0BIN
="
Hard Drive Size:
750GB SATA
Format:
2.5 inch
Display Samsung NP300V5A-S0BIN
HD LED Display
Chipset Samsung NP300V5A-S0BIN
Chipset Model:
Intel HM65
GPU Memory (shared):
1GB gDDR3
HDMI Port:
yes
Network Samsung NP300V5A-S0BIN
150Mbps
Audio Samsung NP300V5A-S0BIN
Stereo
Connectivity Samsung NP300V5A-S0BIN
SD, SDHC, SDXC, MMC
Battery Samsung NP300V5A-S0BIN
6 Cell (48Wh)
Software Samsung NP300V5A-S0BIN
Home Premium (64-bit)
Dimensions Samsung NP300V5A-S0BIN
Dimensions (W x D x H):
366.9 x 240 x 31.6 mm
Weight:
2.45
Reviews, Questions about Samsung NP300V5A-S0BIN
Write Review / Ask a question about Samsung NP300V5A-S0BIN
      7+7= *
Samsung NP300V5A-S0BIN
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.