Samsung NP300V5A-S0AIN specs.
  Laptops Specs >> Samsung >> Samsung NP300V5A-S0AIN
Specifications | Reviews | Useful keys
Samsung NP300V5A-S0AIN
Processor Samsung NP300V5A-S0AIN
Processor:
Intel Core i5- 2430M
Processor Speed:
2.40 GHz
Cache:
3MB (L3 Cache)
cl
Memory Samsung NP300V5A-S0AIN
Processor Speed:
1333MHz
Memory Slots:
2 DIMM Slots
Hard Drive Samsung NP300V5A-S0AIN
Hard Drive Size:
640GB SATA
Format:
2.5 inch
Display Samsung NP300V5A-S0AIN
HD LED Display
Chipset Samsung NP300V5A-S0AIN
Chipset Model:
Intel HM65
GPU Memory (shared):
1GB DDR3
HDMI Port:
yes
Network Samsung NP300V5A-S0AIN
150Mbps
Audio Samsung NP300V5A-S0AIN
Stereo
Connectivity Samsung NP300V5A-S0AIN
SD, SDHC, SDXC, MMC
Battery Samsung NP300V5A-S0AIN
6 Cell (48Wh)
Software Samsung NP300V5A-S0AIN
Home Premium (64-bit)
Dimensions Samsung NP300V5A-S0AIN
Dimensions (W x D x H):
366.9 x 240 x 31.6mm
Weight:
2.45
Reviews, Questions about Samsung NP300V5A-S0AIN
Write Review / Ask a question about Samsung NP300V5A-S0AIN
      9+6= *
Samsung NP300V5A-S0AIN
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.