Samsung NP300V5A-S08IN specs.
  Laptops Specs >> Samsung >> Samsung NP300V5A-S08IN
Specifications | Reviews | Useful keys
Samsung NP300V5A-S08IN
Processor Samsung NP300V5A-S08IN
Processor:
Intel Core i7-2670QM
Processor Speed:
2.20GHz
Cache:
6MB (L3 Cache)
Memory Samsung NP300V5A-S08IN
Processor Speed:
1333MHz
Memory Slots:
2 DIMM Slots
Hard Drive Samsung NP300V5A-S08IN
Hard Drive Size:
640GB SATA
Format:
2.5 inch
Display Samsung NP300V5A-S08IN
HD LED Display
Chipset Samsung NP300V5A-S08IN
GPU Memory (shared):
1GB gDDR3
HDMI Port:
yes
Network Samsung NP300V5A-S08IN
150Mbps
Audio Samsung NP300V5A-S08IN
Stereo
Connectivity Samsung NP300V5A-S08IN
yes
Microphone:
Digital Media Reader:
SD, SDHC, SDXC, MMC
Battery Samsung NP300V5A-S08IN
Battery Cell:
6 Cell (57Wh)
Software Samsung NP300V5A-S08IN
Home Premium (64-bit)
Dimensions Samsung NP300V5A-S08IN
Dimensions (W x D x H):
366.9 x 240 x 31.6 mm
Weight:
2.45
Reviews, Questions about Samsung NP300V5A-S08IN
Write Review / Ask a question about Samsung NP300V5A-S08IN
      2+4= *
Samsung NP300V5A-S08IN
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.