Samsung NP300V4Z-S01PH specs.
  Laptops Specs >> Samsung >> Samsung NP300V4Z-S01PH
Specifications | Reviews | Useful keys
Samsung NP300V4Z-S01PH
Type Samsung NP300V4Z-S01PH
Laptop Type:
Notebook
Basic Spec Samsung NP300V4Z-S01PH
Screen Size:
14inch
Resolution:
1366x768
Processor:
Pentium Dual-Core
Processor No:
B950
Processor Speed:
2.1Ghz
Wide Screen:
yes
tablet:
3D:
SSD Size:
Hard Drive Size:
640GB
RPM:
5400rpm
Memory Size:
2GB
Memory Type:
DDR3 SDRAM
Memory Slot:
PC card slot:
Detailed Specs Samsung NP300V4Z-S01PH
Graphics Processor:
GeForce GT 520MX
Video Memory:
2048MB
Modem:
Wireless LAN Data rate:
Wireless LAN Type:
IEEE802.11b/g/n
Others:
Web camera
HDMI
Bluetooth
Operating System:
integrated software:
Battery Life:
Optical Drive:
DVD -R/ -RW/RAM/ -RDL
Size Samsung NP300V4Z-S01PH
Dimensions (WxHxD):
331.1x31.6x230
Weight:
2.16kg
Reviews, Questions about Samsung NP300V4Z-S01PH
Write Review / Ask a question about Samsung NP300V4Z-S01PH
      7+3= *
Samsung NP300V4Z-S01PH
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.